Подай сигнал

След 6 години чакане: започна строежът на нова спешна помощ в Мъглиж

  • на 08 ян. 2026
  • 308 прегледа

След повече от шест години чакане в Мъглиж започна изграждането на нова сграда на Филиала за спешна медицинска помощ в града. Проектът се реализира от Министерство на здравеопазването, след като Общинският съвет на Мъглиж на два пъти е отстъпвал право на строеж, за да се стигне до реалното му стартиране.

По план строително-монтажните дейности трябва да приключат за срок от 7 месеца, но изпълнителят е поел ангажимент новият сграден фонд да бъде завършен в рамките на 5 месеца. Това ще сложи край на дългогодишната работа в неподходящи и крайно лоши условия.

До момента екипите на спешната помощ – лекари, фелдшери и медицински сестри – са били принудени да оказват медицинска помощ в окаян сграден фонд, който не отговаря на съвременните стандарти. Въпреки това, те не са се отказали да обслужват жителите и гостите на общината.

Очаква се новата сграда да подобри значително условията за работа на медицинските специалисти и качеството на спешната медицинска помощ в региона.

Категория
НОВИНИ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *